2020-03-15

Koronawirus - terminowość dostaw

Szanowni Państwo.

W związku z sytuacją spowodowaną koronawirusem informujemy, że jako X-press Couriers, a także Skynet Worldwide Express pracujemy jak dotychczas, zachowując wszystkie niezbędne procedury bezpieczeństwa.

Jesteśmy po to, by Wam pomagać. W trudnym okresie zdajemy sobie sprawę, że sprawna logistyka odgrywa dla firm jeszcze większą rolę.

Bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów jest dla nas bardzo ważne. W chwili obecnej wszystkie dostawy w Polsce, w Unii Europejskiej oraz poza Unią Europejska przebiegają bez większych zakłóceń.

Należy mieć jedynie na względzie możliwe opóźnienia na granicach państw lub w strefach objętych kwarantanną.

Świadczymy usługi lokalne, krajowe i międzynarodowe. Dla firm, które w chwili obecnej zdecydowały się na „home office” wszystkich pracowników, przypominamy, że przesyłki/dokumenty możemy odebrać z adresów innych niż adres firmy, by zapewnić ciągłość funkcjonowania firmy w tym trudnym okresie. W naszych punktach obsługi klienta możemy również przechować dla Państwa przesyłki/pocztę do momentu otwarcia ponownie biura lub dostarczać zbiorczo korespondencję na wskazany adres. 

Obsługa sklepów internetowych i SameDay Delivery pozostaje bez zmian, na chwilę obecną we wszystkich miastach w Polsce, jest możliwość dostawy przesyłek.

Dla klientów sprzedających za granicę informujemy, że Minister Zdrowia opublikował wykaz produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Polski.

Celem publikacji wykazu jest ograniczenie możliwości wywozu za granicę leków i wyrobów medycznych określonych w dokumencie i zwiększenie ich dostępności dla polskich pacjentów.

Treść komunikatu oraz obwieszczenia znajdują się w załączeniu oraz pod poniżej podanymi linkami :

https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-ministra-zdrowia-ws-obwieszczenia-antywywozowego

http://dziennikmz.mz.gov.pl/api/DUM_MZ/2020/16/journal/5967

W razie pytań jesteśmy dla Państwa dostępni pod naszą infolinią 801 00 66 00, 22 493 33 33. W sprawach handlowych, potrzeb transportowych, kurierskich,  zapraszamy na adres dhwaw@x-press.com.pl

Należymy
do sieci

Adres biura:

Distribution Park Okęcie bud. 3

ul. Mineralna 15A

02-274 Warszawa

Telefon:

801 00 66 00
lub 22 493 33 33

E-mail:

waw@x-press.com.pl